۲۰ اردیبهشت؛ مهلت ثبت‌نام آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی و کاردانی

۲۰ اردیبهشت؛ مهلت ثبت‌نام آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی و کاردانی

ایسنا/قم دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از ثبت‌نام آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی و کاردانی در تمامی رشته‌ها تا ۲۰ اردیبهشت خبر داد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده آزمون طراحی معماری در تیرماه و سایر آزمون‌های رشته‌های مهندسی و کاردانی در تمامی رشته‌ها در سه روز و طی روزهای ۱۷، ۱۸ و ۱۹ شهریورماه سال جاری برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان، آزمون‌های ورود به حرفه در کلیه رشته‌های مهندسی مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل رشته‌های معماری (نظارت، طراحی و اجرا)، عمران صلاحیت‌های (نظارت، محاسبات، اجرا، طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان و ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی)، تاسیسات‌ مکانیکی (نظارت، طراحی و اجرا)   تاسیسات‌ برقی (نظارت، طراحی و اجرا)، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک، همچنین در کلیه رشته‌های کاردانی شامل معماری، عمران، شهرسازی، نقشه‌برداری، تاسیسات‌ مکانیکی و تاسیسات‌ برقی به همراه آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی و آزمون صلاحیت کارشناس ماده ۲۷، به‌طور هماهنگ و همزمان برگزار می‌شود.

بر همین اساس، ثبت‌نام تمامی رشته‌ها از شنبه ۱۰ اردیبهشت آغاز شده و تا روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ادامه خواهد یافت.

آزمون رشته معماری (طراحی) پنجشنبه ۲۳ تیرماه برگزار می‌شود. همچنین آزمون‌های تستی سایر رشته‌ها روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه  ۱۶، ۱۷ و ۱۸ شهریورماه برگزار خواهد شد.

از این‌رو کلیه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال به‌کار می‌توانند با مراجعه تدریجی به درگاه الکترونیکی inbr.ir از طریق سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها، نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند. همچنین ضروری است تا متقاضیان قبل از انجام ثبت‌نام، راهنما و دستورالعمل ثبت‌نام را به دقت مطالعه و از مفاد آن مطلع باشند.