پیگیری مشکل نیروهای اداری که مشمول «رتبه‌بندی» نمی‌شوند/در نظر گرفتن فوق العاده ویژه برای اینها

پیگیری مشکل نیروهای اداری که مشمول «رتبه‌بندی» نمی‌شوند/در نظر گرفتن فوق العاده ویژه برای اینها

معاون حقوقی و امور مجلس و نماینده وزیر آموزش و پرورش در سفرهای استانی، سفر به استان خراسان جنوبی را که اولین مقصد دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور و هیات دولت بود، تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی در تشریح این دور از سفرهای استانی گفت: بیست و سوم آذر ماه وارد استان خراسان جنوبی شدیم و از ساعت ۸ صبح با تشکیل میز ارتباط مردمی پاسخگوی سوالات و مشکلات جامعه فرهنگیان، دانش آموزان و اولیای استان بودیم.

وی تاکید کرد: قبل از انجام این مأموریت، با حضور بر مزار شهدایی که نام و نشان در بی نشانی و گمنامی دارند، ضمن تجدید میثاق برای موفقیت در انجام رسالت از انفاس طیبه شهدا یاری گرفتیم.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه استقبال بسیار خوبی از سوی مردم داشتیم و در سه روز برپایی این میز حدود۷۰۰مراجعه کننده را ملاقات کردیم، گفت: نیروی انسانی، چالش اول وزارت آموزش و پرورش است که برای حل این مشکل به دنبال راهکارهای قانونی هستیم بیشترین مراجعات هم در این خصوص بود لذا با توجه به اینکه مشکل مشترک همه استان‌ها است به دنبال راهکاری قانونی برای حل این مشکل هستیم.

وی افزود: یکی از مطالبات، بحث تعیین تکلیف نهایی نیروهای نهضت سوادآموزی، پیش دبستانی، خرید خدمات و حق التدریس است که با توجه به تکالیف قانونی، برخی نیروهای تعیین تکلیف شده اما راهکارهای جدید قانونی هم دنبال می‌شود.

وی تسهیلات مدارس غیردولتی را از دیگر درخواست‌های مطرح شده در میز دیدار مردمی برشمرد و ادامه داد: پرداخت مطالبات نیروهای خرید خدماتی نیز از دیگر درخواست‌ها بود که در تماس تلفنی با وزیر مقرر شد با فوریت پرداخت شود.

احمدی لاشکی گفت: مشکل چهار هزار و ۳۰۰ نفر از نیروهای اداری آموزش و پرورش که مشمول طرح رتبه بندی معلمان نمی شوند، نیز پیگیری می‌شود تا از محل بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری بتوانیم فوق العاده ویژه برای این افراد به صورت خاص ببینیم تا قدری از این شکاف و فاصله ای که ایجاد شده را جبران کنیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش یکی از اهداف اصلی سفر را دیدار چهره به چهره عنوان کرد و افزود: در دور اول سفر رییس جمهور به استان خراسان جنوبی حدود ۹۲ میلیارد تومان اعتبار در حوزه آموزش و پرورش مصوب شده است.

وی تصریح کرد: تکمیل چهار پروژه از جمله مجموعه ورزشی آموزشی شهید شهپر، تکمیل استخر سرپوشیده حاجی آباد زیرکوه، تکمیل سالن ورزشی ریحانه النبی قائنات و تکمیل سالن ورزش شهدای معلم طبس جزو این مصوبات است.

احمدی لاشکی گفت: اکنون بعد از حدود یک سال با اعتباری که هفته گذشته تزریق شد، پیشرفت فیزیکی این پروژه ها به بیش از ۹۰ درصد رسید.

وی افزود: امید است این چهار پروژه تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد. معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ساخت مدرسه ۶ کلاسه بشرویه با کمک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از دیگر مصوبات سفر اول رییس جمهور است، عنوان کرد: پیشرفت این پروژه نیز تاکنون قابل توجه بوده که در این سفر بازدید از آن انجام خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی تکمیل مدرسه شبانه روزی حاجی آباد را از تعهدات وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان برشمرد و گفت: بر اساس پیگیری‌های انجام شده مبالغی برای تکمیل پروژه واریز می‌شود تا روند کار سرعت گیرد.

احمدی لاشکی افزود: ساخت چمن مصنوعی در بشرویه از مصوبات سفر اول رییس جمهور به استان بود که در تعهد وزارت نفت است، اما رقم واریزی قابل قبول نبود، شاید یک ششم سهم این وزارتخانه واریز شده که بر اساس پیگیری‌های انجام شده سهم واریزی افزایش خواهد یافت.

وی تکمیل پروژه دانشگاه فرهنگیان را از مهمترین مصوبات دور اول سفر رییس جمهور در حوزه وزارت آموزش و پرورش برشمرد و گفت: دانشگاه فرهنگیان از نظر نیروی انسانی، امکانات، تجهیزات و فضای فیزیکی نیازمند تقویت است که تاکنون ۲۵ میلیارد تومان در اعتبار متمم این مصوبه دیده شده و امید است که در این سفر، پروژه به اجرای نهایی برسد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم توجه به مدارس حاشیه شهر نیز گفت: احداث و تکمیل مدارس حاشیه شهر بیرجند از موضوعاتی است که در سفر دوم رییس جمهور به آن پرداخته می‌شود.

وی گفت: در روز اول ارتباط مردمی وزارت آموزش و پرورش حدود ۲۰۰ نفر مراجعه کننده حضوری داشتیم که همه از قشر معلمان و مدیران مدارس بودند و حتی برخی دهیاران و روسای شوراها هم برای بهبود وضعیت آموزش و پرورش روستاها درخواست‌هایی داشتند.

احمدی لاشکی یادآور شد: به هر حال هر آنچه ما در مردم عزیز، نجیب، فهمیم، صبور و دوست داشتنی بیرجند و فراتر از آن کل خراسان جنوبی دیدیم؛ انسان‌های شایسته و دوست داشتنی در کمال شخصیت، ادب و متانت بودند که موضوعاتشان را مطرح کردند.

وی عنوان کرد: امید است در شورای اداری استان و یا نشست هیئت دولت که به میزبانی استان تشکیل خواهد شد، بهترین مصوبات برای مردم بزرگوار استان تصویب شود که برون رفت از مشکلات باشد و محرومیت از استان رفع شود.