پیش بینی احتمال افزایش مبتلایان به آلزایمر در چین

پیش بینی احتمال افزایش مبتلایان به آلزایمر در چین

نتایج یک مطالعه پیش بینی کرده است حدود ۱۰ میلیون بیمار مبتلا به آلزایمر در چین زندگی می کنند که تقریبا یک چهارم موارد جهانی ابتلا به این بیماری را شامل می شود.

به گزارش ایسنا، طبق مطالعه ای که در دانشکده بهداشت و طب گرمسیری لندن انجام شده است، با توجه به پیر شدن سریع جمعیت چین، انتظار می رود این رقم تا سال ۲۰۵۰ میلادی به ۴۰ میلیون نفر برسد.

در این گزارش هشدار داده شد که افزایش آمار مبتلایان به آلزایمر موجب می شود سالانه یک تریلیون دلار هزینه خدمات درمانی و پزشکی به اقتصاد کشور وارد شود و نیروی کار نیز برای مراقبت از این بیماران مجبور به ترک کار خود شده که میزان بهره وری را کاهش می دهد.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرده است اگرچه زوال عقل “پیامد اجتناب ناپذیر فرسودگی بیولوژیکی” نیست اما سن، قوی ترین عامل خطر در بروز این بیماری است و در حالیکه این یک مشکل رو به رشد در سراسر جهان است، کارشناسان بر این باورند که چین برای مواجهه با این چالش احتمالا آماده نخواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از فرانس ۲۴، “هه یائو” از مرکز تحقیقات بالینی بیماریهای دوران سالمندی در چین نیز اظهار داشت: با مهاجرت میلیون ها نفر به شهرها، والدین آنان در روستاهای چین بدون سرپرست مانده و آسیب پذیر می شوند. همچنین عدم آگاهی در میان خانواده ها به این معنی است که بیماران سالها از دسترسی به مراقبت های پزشکی مناسب محروم می مانند.