پلمپ ضایعات فروشی‌های جنوب تهران

پلمپ ضایعات فروشی‌های جنوب تهران

شهردار منطقه ۱۵ گفت: پلمپ واحدهای ضایعاتی و پاتوق معتادان متجاهر در منطقه ۱۵و واحدهای صنفی غیر مجاز بازیافتی و پاتوق های معتادان متجاهر منطقه ۱۵ در راستای پیگیری مطالبه شهروندان پس از سال‌ها فعالیت غیر قانونی با حکم قضایی دادستانی پلمب شد.

به گزارش ایسنا، سیدمهدی صباغ با اعلام این خبر گفت: با توجه به نارضایتی شهروندان، شورایاران، کسبه و ائمه جماعات در خصوص آلودگی ناشی از فعالیت مراکز خرید و فروش غیر مجاز پسماند و آسیب‌ها و معضلات متعدد این نوع فعالیت در سطح محدوده؛ اقدامات، برنامه ریزی لازم و مکاتبات با مراجع قضایی و نیروی انتظامی به منظور پلمب این واحدها انجام شد.

 

او با اشاره به اینکه بیشتر این مراکز خرید و فروش غیر مجاز پسماند در نواحی ۱ و ۲ بودند، افزود: این طرح  با همکاری همه جانبه سه ارگان انتظامی ، قضایی و شهرداری ماه گذشته از ناحیه یک کلید خورد و تمامی واحد های غیر مجاز جمع آموری پسماند در این ناحیه شامل ۸۵ مورد پلمب شد.
صباغ گفت: در ناحیه دو نیز به همت همکاران و نهادهای قضایی و انتظامی بیش از ۹۵ درصد واحدها به تعداد ۸۱ مورد پلمب شد.

شهردا منطقه افزود: ۴۲ واحد نیز در سطح ناحیه ۴ شناسایی شده است که در حال انجام مراحل آن هستیم که با بسته شدن این ۴۲ واحد بیش از ۹۷ درصد از مراکز غیر مجاز جمع آوری پسماند در سطح منطقه پس از سالیان بسته خواهد شد.

او  ادامه داد: برابر دستور دادستانی و تدابیر پیش بینی شده با متخلفان و کسانی که اقدام به فک پلمب کنند، برخورد قضایی خواهد شد و مالکان و ذینفعان این واحدها تنها بعد از تغییر صنف ملک خود می توانند مجوز فک پلمب را از مراجع ذیصلاح اخذ کنند.

براساس اعلام روابط عمومی شهرداری منطقه۱۵، اجرای این طرح با استقبال خوب شهروندان مواجه و تعداد قابل توجهی از پیام‌های تشکر شهروندان در سامانه‌های ۱۹۷ ناجا و ۱۸۸۸ شهرداری تهران منعکس شده که حاکی از رضایت شهروندان است.