پرداخت تسهیلات کارگشایی ۱۰ میلیونی به مددجویان تهرانی

پرداخت تسهیلات کارگشایی ۱۰ میلیونی به مددجویان تهرانی

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: در ۹ ماهه سال جاری، بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به ۱۲ هزار و ۱۴۷ نفر از طریق صندوق امداد ولایت پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، سیدابوالفضل پرپنچی مدیرکل کمیته امداد استان تهران با ارائه گزارشی از تسهیلات پرداخت شده از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان در ۹ ماهه سال جاری گفت: ۱۲هزار و ۱۴۷ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه در ۹ ماهه امسال به مددجویان تحت حمایت و سایر متقاضیان واجد شرایط به مبلغ بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی افزود: ۸۹۸۳ فقره از این تسهیلات به مبلغ ۸۲ میلیارد و ۲۹۲میلیون تومان در قالب وام کارگشایی به منظور کمک به تأمین ودیعه، خرید و تعمیر مسکن و امور ضروری از جمله ازدواج، درمان و… بوده است.

پرپنچی ادامه داد: ۴۶۷ فقره تسهیلات به مبلغ ۷ میلیارد و ۴۲۲ میلیون تومان نیز در بخش اشتغال‌زایی به متقاضیان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران بیان کرد: تسهیلات پرداختی کارگشایی از سوی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تا سقف ۱۰ میلیون تومان بدون کارمزد پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، وی با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ قرض‌الحسنه و بهره‌مندی از ظرفیت حداکثری خیّران در اعطای تسهیلات به نیازمندان در قالب طرح قرض ماندگار گفت: خیّران حقوقی و حقیقی می‌توانند با سپرده‌گذاری و تعامل هم افزا با صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، این نهاد را در رفع مشکلات نیازمندان و مددجویان تحت حمایت در قالب طرح قرض ماندگار یاری کنند.