نحوه و مدت توقیف خودروهای متخلف در نوروز چگونه است؟

نحوه و مدت توقیف خودروهای متخلف در نوروز چگونه است؟

سرپرست پلیس راه کشور توضیحاتی را درباره توقیف خودروهای متخلف در ایام تعطیلات نوروزی بیان کرد.

سرهنگ سیاوش محبی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره توقیف خودروهای متخلف در اجرای طرح نوروزی پلیس در جاده‌ها که از ۲۶ اسفندماه آغازشده است، گفت: برابر تهمیدات و تدابیر اتخاذ شده پلیس در طول اجرای طرح نوروزی با تخلفات حادثه ساز برخورد خواهد کرد چرا که این تخلفات علاوه بر آنکه راننده مرتکب تخلف را دچار حادثه می کند برای دیگر کاربران ترافیکی نیز خطرآفرین است.

وی با بیان اینکه تخلفاتی نظیر سرعت و سبقت غیرمجاز، تردد از شانه خاکی، تجاوز به چپ، حرکت خلاف جهت، حرکت مارپیچ و … جزو این تخلفات محسوب می شود، گفت: ماموران پلیس در صورت رویت چنین خودروهایی نسبت به توقیف آن اقدام خواهند کرد. اگرچنانچه در سوابق خودرو یا راننده‌ای پیش از این نیز ارتکاب تخلفات حادثه ساز ترافیکی وجود داشته باشد، این خودرو برای مدت زمان طولانی تر و حتی تا پایان تعطیلات توقیف خواهد بود.

محبی افزود: اما اگر راننده برای بار اول دست به چنین تخلفی زده باشد خودرو به صورت موقت و تا ۷۲ ساعت در توقیف خواهد ماند. البته علاوه بر توقیف، خودروی متخلف جریمه نیز شده و نمره منفی نیز برای گواهینامه راننده متخلف درج خواهد شد.

سرپرست پلیس راه کشور همچنین درباره تعداد خودروهای توقیف شده به دلیل تخلفات حادثه ساز نیز گفت: تاکنون بیش از ۲۰ هزار دستگاه خودرو که تخلفات حادثه‌ساز داشتند توقیف شده که برخی از آنها به طور موقت و برخی دیگر نیز تا پایان تعطیلات در توقیف خواهند بود.