معافیت مددجویان از پرداخت ۴۰ میلیون آورده اولیه طرح ملی مسکن

معافیت مددجویان از پرداخت ۴۰ میلیون آورده اولیه طرح ملی مسکن

رئیس کمیته امداد گفت: مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی از پرداخت ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه برای ثبت نام در طرح ملی مسکن معاف شدند.

به گزارش ایسنا، سیدمرتضی بختیاری افزود: برنامه دولت مردمی سیزدهم، ساخت چهار میلیون واحد مسکن تا پایان این دولت است که این موضوع در قالب قانون جهش تولید مسکن به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز رسیده است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۳۶۰ هزار واحد مسکن به مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته است که باید در مدت چهار سال احداث و تحویل خانواده‌های تحت حمایت شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به تفاهم‌نامه این نهاد با وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن مددجویان، اظهار کرد: ۲۴۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان شهری و ۱۲۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان روستایی ساخته خواهد شد.

بختیاری از ثبت نام ۲۳۱ هزار مددجو در طرح ملی جهش مسکن خبر داد و تاکید کرد: به دلیل ناتوانی از پرداخت مبلغ آورده اولیه ۴۰ میلیونی توسط مددجویان، ثبت نام این افراد نهایی نشده بود.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری انجام شده توسط کمیته امداد و سازمان بهزیستی، مقرر شد خانواده‌های تحت حمایت این دو نهاد از پرداخت این مبلغ اولیه معاف شوند و بدین ترتیب مددجویان نیازی به پرداخت ۴۰ میلیون آورده اولیه ندارند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به خدمات قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در کشور، گفت: این قرارگاه ساخت بخش زیادی از مسکن مددجویان در طرح ملی جهش مسکن را انجام خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، بختیاری همچنین به تفاهم‌نامه این نهاد با بنیاد مستضعفان پرداخت و افزود: بنیاد مستضعفان تا پایان سال ۱۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد خواهد ساخت که در صورت اتمام فاز اول تا پایان امسال، فاز دوم برای ساخت ۱۰ هزار واحد جدید در سال آینده انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ۵۰ درصد دغدغه معیشتی مددجویان کمیته امداد، موضوع مسکن است، تصریح کرد: در قالب تفاهم‌نامه با بسیج ۴۰ هزار واحد در روستاها تا پایان سال ۱۴۰۲ ساخته خواهد شد.