مربیان کودکستان‌ها رابطه استخدامی با آموزش و پرورش ندارند

مربیان کودکستان‌ها رابطه استخدامی با آموزش و پرورش ندارند

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با تاکید بر اینکه بنا بر اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، کودکستان‌ها مراکز غیردولتی هستند و نیروهای آنها هیچ رابطه استخدامی با آموزش و پرورش ندارند گفت: در ماده ۱۵ اساسنامه تاکید شده که به‌کارگیری این نیروها در ستاد و بخش‌های مشابه ممنوع است.

مجتبی همتی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برنامه این سازمان برای احراز صلاحیت و شایستگی مربیان اظهار کرد: حدود ۱۶ ماه از زمان تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گذشته است.

وی ادامه داد: شکل‌گیری سازمان، فرایندها و چارچوب‌هایی دارد، از پیگیری بودجه گرفته تا تامین نیرو و شناساندن این هویت و ریل‌گذاری محتوایی و برنامه‌ای؛ این اقدامات در حال انجام هستند و زمانبرهستند.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با بیان اینکه ساماندهی نیروی انسانی از اقدامات ما است گفت: البته ابتدا باید خود مراکز را ساماندهی کنیم تا بتوانیم در گام بعدی به سراغ نیروی انسانی مراکز برویم، چه همکارانی که تاکنون به عنوان موسس، مدیر و مربی فعالیت داشته‌اند و چه در سایر نقش‌ها و با عناوین مختلف فعالیت می‌کردند و همچنین کسانی که از این پس می‌خواهند به عنوان کادر جدید وارد این فرایند شوند.

همتی‌فر با بیان اینکه نیروی انسانی شاغل در کودکستان‌ها باید مجموعه صلاحیت‌های عمومی و تخصصی که اقتضای مربی‌گیری یا مدیریت است را احراز کنند گفت: به‌زودی جزئیات و مراحل طی کردن این فرایندها اعلام می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌ای برای جذب نیرو از طریق آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش دارید؟ عنوان کرد: بنا بر اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، کودکستان‌ها مراکز غیردولتی هستند و نیروهای آنها هیچ رابطه استخدامی با آموزش و پرورش ندارند. در ماده ۱۵ اساسنامه تاکید شده که به‌کارگیری این نیروها در ستاد و بخش‌های مشابه ممنوع است.