ماجرای ثبت جرائم اشتباه توسط دوربین‌های طرح ترافیک

ماجرای ثبت جرائم اشتباه توسط دوربین‌های طرح ترافیک

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران درباره انتشار اخباری مبنی بر ثبت جرائم اشتباه رانندگان توسط دوربین‌های طرح ترافیک توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر؛ پوریا علیمردانی مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران در توضیح انتشار برخی اخبار مبنی بر ثبت جرائم اشتباه رانندگان وسایل نقلیه توسط دوربین‌های طرح ترافیک گفت: اواسط خردادماه بود که به سامانه‌های شهرداری تهران از جمله سامانه تهران من حمله‌ای سایبری انجام شد و در همان زمان مصاحبه ای انجام دادم و در آن اعلام کردم که در بخش کنترل ترافیک آسیبی نداشتیم و شهروندان از این بابت خیالشان راحت باشد.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران افزود: داده‌های طرح ترافیک در همان روز ثبت می شود و هیچ داده‌ای از طرح ترافیک از دست نخواهد رفت و بعد از آن اعمال ورود به طرح و جرائم انجام خواهد شد.

علیمردانی ادامه داد: داده‌ها پس از تاخیر چند روزه در حساب شهروندان نشست و تراکنش های آن بر اساس تعرفه طرح ترافیک در تهران انجام و صورتحساب شد و اخباری که چند روز گذشته در رسانه ها مطرح شده، برای روزهای گذشته است و جدید نیست.

وی با تاکید بر این موضوع که پلاک خودرو شهروندان به شکل هوشمند خوانده و داده ها در ۳ مرحله به شکل دقیق ثبت می شود، بیان کرد: ممکن است در این سیستم ها یک حرف و یا یک عدد به اشتباه درج شود، اما موضوع هک به هیچ عنوان مطرح نیست.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که اگر شهروندی متضرر شد به چه شکل می تواند درخواست رسیدگی کند، افزود: شهروندان باید به بخش پشتیبانی سایت تهران من و بعد از آن به بخش خودرو مراجعه و در روش دوم نیز شهروندان می توانند با تماس با شماره ۱۳۷ پیام اعتراض خود را ثبت کنند.