لزوم استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در پروژه‌های توسعه‌ای متروی تهران

لزوم استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در پروژه‌های توسعه‌ای متروی تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بازدید از شرکت مترو و جلسه با مدیرعامل و سایر مدیران این شرکت، بر لزوم استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش خصوصی در پروژه‌های توسعه‌ای شبکه متروی پایتخت تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، جلال بهرامی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در نشست با مدیرعامل و مدیران ارشد شرکت مترو، ضمن استماع گزارش آخرین وضعیت رفع نواقص خطوط ۳ و ۴ در جریان پیشرفت فیزیکی ایستگاه‌های باقی‌مانده از خطوط ۶ و ۷ و همچنین پروژه راه‌اندازی خط متروی تهران – پرند در بخش حدفاصل فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر جدید پرند قرار گرفت.

در گزارش ارائه شده به معاون حمل و نقل و ترافیک، پروژه‌های توسعه‌ خطوط هفتگانه، آخرین وضعیت احداث پایانه‌ها و پارکینگ‌های مترو، مشکلات مالی مربوط به تامین به‌ موقع منابع مالی و برنامه زمان‌بندی بازنگری‌ شده در خصوص افتتاحیه‌های پیش‌رو نیز مورد بحث و تبادل ‌نظر صورت ‌گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان این نشست ضمن اذعان به سختی‌های فعالیت‌های عمرانی پر هزینه در شرایط کنونی، خواستار مشخص ‌شدن جایگاه بخش خصوصی در ساختار پروژه‌های شرکت مترو شد.

وی همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های قانونی شرکت مجتمع‌های ایستگاهی مترو و بهره‌مندی موثر از بودجه‌های غیرنقد برای پیشبرد هرچه سریعتر طرح‌های هزینه‌بر پیش‌رو تاکید کرد.

بنا براعلام روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، گفتنی است معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با پراهمیت خواندن مساله تکمیل ایستگاه‌های باقی‌مانده شبکه متروی پایتخت، اعلام کرد که در اسرع وقت از پروژه‌های دردست اجرای شرکت مترو بازدید میدانی به عمل خواهد آورد.