ضرورت حمایت از اشتغال و کسب و کار بانوان در فضای مجازی

ضرورت حمایت از اشتغال و کسب و کار بانوان در فضای مجازی

رئیس جمهور با تجلیل از نقش آفرینی موثر بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی گفت : دولت در استفاده از استعداد ها ، دانش وتوانایی های بانوان فرهیخته کشور در حوزه‌های مختلف و برای پیشبرد امور دریغ نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا،‌ آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر روز پنج شنبه در دیدار اقشار مختلف بانوان کشور، با تبریک ولادت حضرت صدیقه طاهره (س) و تاکید بر اینکه بهترین الگو برای شکل‌گیری جامعه سالم وجود مقدس حضرت زهرا (س) است، اظهار داشت: در ایران اسلامی بانوان نخبه فراوانی هستند که می‌توانند به خوبی تاثیرگذار باشند.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت توجه به مسائل مربوط به زن و خانواده و نقش آفرینی آنان در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت: قوانین و مقررات متعددی برای حمایت از حقوق زن و خانواده در کشور وجود دارد که لازم است همه این قوانین در راستای حمایت و دفاع از حقوق بانوان گرامی اجرایی شود.

رئیسی با تاکید بر اهمیت توجه به موضوع سلامت بانوان گفت: دسترسی بانوان به پزشک متخصص بویژه در مناطق محروم کشور ضروری است.

رئیس جمهور در مورد نقش ورزش در سلامتی اقشار مختلف جامعه از جمله بانوان، افزود: ورزش بانوان باید از جایگاه و منزلت مناسبی در مجموعه وزارت ورزش برخوردار باشد.

رئیسی تاکید کرد: دولت با نگاه کارشناسی مسائل مربوط به زنان و خانواده را در دستور کار خود قرار داده و آن را پیگیری می‌کند.

رئیس جمهور با اشاره به مسائل مطرح شده درخصوص زنان کارآفرین آن را بخشی از زمینه مشکلات  عمومی جامعه در زمینه کارافرینی دانست و اظهار داشت: دولت مصمم است نظام اداری و بانکی، مالیاتی، پولی و واردات و صادرات را اصلاح کند.

رئیسی با تاکید بر حمایت دولت از فعالیت و کسب و کار بانوان از جمله در فضای مجازی گفت: فضای مجازی باید برای فعالیت‌های علمی، کسب و کار و اشتغال عموم مردم به‌ویژه بانوان ایمن و آسان باشد و لازم است بگونه‌ای مدیریت شود که سوءاستفاده‌گران و فاسدان نتوانند فضای مجازی را آلوده و برای بهره‌برداران واقعی این فضا را تنگ کنند.

در این جلسه تعدادی از بانوان نیز در سخنانی دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را در حوزه‌های مربوطه بیان کردند.