رونمایی از نسخه پیشرفته کیت ژنتیک پزشکی قانونی

رونمایی از نسخه پیشرفته کیت ژنتیک پزشکی قانونی

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی قانونی کشور از رونمایی نسخه جدید کیت‌های ژنتیک در هفته قوه قضاییه خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر امیرحسین مهدوی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان گیلان گفت: تولید کیت ژنتیک و برخی تجهیزات و دستگاه‌های تخصصی سازمان از افتخارات پزشکی قانونی است که طی سال‌های اخیر و با اصل اعتماد به جوانان نخبه محقق شد.

وی با اشاره به اینکه نقطه آغاز تولید کیت ژنتیک از آزمایشگاه‌های پزشکی قانونی استان گیلان بود، افزود: شاید در ابتدای امر و زمانی که دو جوان نخبه در استان گیلان موضوع تولید کیت های ژنتیک را مطرح کردند کمتر کسی تصور می کرد این امر مهم به نتیجه برسد اما با همت و تلاش این عزیزان و حمایت سازمان از آنان، موضوع تولید و بومی سازی کیت های ژنتیک در کشور محقق شد.

مهدوی تصریح کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور با تبعیت از بیانات مقام معظم رهبری، اصل اعتماد به جوانان و حرکت در مسیر خودکفایی را در دستور کار خود قرار داده و در همین راستا موفق به ساخت و ارتقا کیت های ژنتیک و تولید و بومی سازی دستگاه هایی همچون هموژنایزر و دستگاه نمونه گیر خودکار شده است.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی قانونی ادامه داد: کیت‌های ژنتیک تولید شده در سازمان هم اکنون در بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر سرعت بخشیدن به خدمات، صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی را نیز به همراه داشته است.

وی به اصل خدمت رسانی در سازمان اشاره کرد و افزود: شعار اصلی سازمان پزشکی قانونی کشور خدمت رسانی مناسب به مردم است که همواره در جلسات مدیران مورد تأکید رییس سازمان قرار دارد. خدمت به مردم عزیز ایران نوعی جهاد محسوب می‌شود و این جهاد خدمت رسانی در پزشکی قانونی یک اولویت اساسی و تکریم مردم خط قرمز سازمان است.

مهدوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امکانات و تجهیزات مناسب پزشکی قانونی استان گیلان، گفت: کارشناسی پزشکی قانونی بالاترین مرتبه از علوم پزشکی قانونی است و خوشبختانه در استان گیلان به واسطه وجود نیروهای متخصص و متعهد، مردم از نعمت حضور کارشناسان زبده و توانمند پزشکی قانونی برخوردار هستند.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان پزشکی قانونی با تأکید بر اینکه امکانات پزشکی قانونی گیلان کاملا مشابه و هم رده پزشکی قانونی مرکز است ادامه داد: در پزشکی قانونی استان گیلان از کارشناسان خبره و امکانات و تجهیزات با فناوری بالا و استاندارد برخوردار هستیم و این استان با دارا بودن آزمایشگاه ژنتیک جزو ۱۰ قطب ژنتیک کشور محسوب می شود که همه این ها نشانگر تلاش های مدیران استان از جمله دکتر قربانی ثمین مدیرکل سابق استان است.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، وی با قدردانی از تلاش ها خدمات دکتر قربانی ثمین در طول سال های حضور خود در پزشکی قانونی استان گیلان و خدمات ارزنده ایشان در این جایگاه، برای دکتر علی سلیمان پور مدیرکل جدید استان آرزوی موفقیت کرد.

مهدوی همچنین با تأکید بر اینکه توسعه و پیشرفت ادارات کل پزشکی قانونی استان ها به شدت وابسته به حمایت های دادگستری ها از این مراکز است، خواستار حمایت همه جانبه دادگستری کل از پزشکی قانونی استان گیلان شد.