تمدید مهلت ثبت‌نام کلاس اولی‌ها در مدارس شاهد تا سه‌شنبه/تغییر زمان ثبت‌نام کلاس دهمی‌ها

تمدید مهلت ثبت‌نام کلاس اولی‌ها در مدارس شاهد تا سه‌شنبه/تغییر زمان ثبت‌نام کلاس دهمی‌ها

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، پیش ثبت‌نام اینترنتی مدارس شاهد در پایه‌ اول ابتدایی که تا ۲۸ خرداد ماه مهلت داشت برای سه روز دیگر و تا سه شنبه، ۳۱ خرداد ماه تمدید شد.

به گزارش ایسنا، متقاضیان می‌توانند با ورود به درگاه اینترنتی به نشانی https://pada.medu.ir/#/home  نسبت به ثبت نام در پایه‌ اول ابتدایی اقدام کنند.

بدیهی است پس از اتمام مهلت مقرر، دانش‌آموزانی که امتیاز لازم را کسب کرده‌ باشند با اطلاع رسانی که از طریق مدرسه صورت خواهد گرفت برای ارائه مدارک و تکمیل مراحل ثبت نام به مدرسه مراجعه خواهند کرد. در درگاه اینترنتی مذکور نیز تاکید شده است که کلیه مراحل پیش ثبت نام و اعلام نتایج تنها از طریق این سامانه است و مراجعه به سایت های دیگر مرجع قانونی نیست.

همچنین با توجه به محدویت ظرفیت ثبت نام مدارس شاهد خواسته شده بنا به ضرورت در آموزشگاهای دیگر غیر از شاهد نیز ثبت نام انجام دهید.

اداره کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از والدین خواسته است که در انتخاب مدرسه مورد نظر جهت پیش ثبت نام دقت لازم را اعمال دارند، زیرا در غیر این صورت احتمال رد شدن تقاضای ثبت نام توسط مدرسه انتخاب شده وجود دارد.

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، بازه زمانی پیش ثبت‌نام مدارس شاهد درسراسر کشور به این ترتیب است:

– پایه اول ابتدایی از ۱۱ تا ۳۱ خرداد

– پایه هفتم (دوره اول متوسطه)، از ۲۱خرداد ماه لغایت دهم تیر ماه

– پایه دهم (دوره دوم متوسطه)، از یک تا ۲۰ تیرماه ( لازم به ذکر است که وزارت آموزش و پرورش امروز از تغییر زمان پیش ثبت‌نام پایه دهم مدارس شاهد در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ نیز خبر داده و علت آن را آماده نبودن نتایج هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم ذکر و ثبت‌نام را به زمان دیگری موکول کرده است.)

– پیش ثبت نام دانش آموزان میان پایه مدارس شاهد، به صورت حضوری در مدارس، از اول تا دهم مردادماه ادامه دارد.

ضوابط ثبت نام، مبلغ کمک سرانه  و سایر شرایط ثبت نام در مدارس شاهد را از طریق این لینک مطالعه کنید.