تمدید مهلت ثبت‌نام دانش‌آموزان در المپیادهای علمی تا پس‌فردا

تمدید مهلت ثبت‌نام دانش‌آموزان در المپیادهای علمی تا پس‌فردا

مهلت ثبت‌نام دانش‌آموزان در المپیادهای علمی کشور که از ۱۶ تا ۲۵ آذر ماه تعیین شده بود، تا پایان روز دوشنبه، ۲۸ آذرماه تمدید شد.

به گزارش ایسنا و طبق اعلام سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ثبت‌نام در آزمون المپیادهای علمی دانش‌آموزی سال تحصیلی۱۴۰۲ – ۱۴۰۱،  تا پایان روز دوشنبه مورخ ۲۸ آذرماه تمدید شده است و دانش­‌آموزان دوره دوم متوسطه که متقاضی شرکت در آزمون المپیادهای علمی دانش‌آموزی سال ­تحصیلی۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ هستند، می‌توانند با مراجعه به سامانه my.medu.ir نسبت به ثبت‌­نام اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، ثبت‌نام صرفاً به‌صورت اینترنتی بوده و برای این منظور علاقه‌مندان داخل و خارج از کشور می‌توانند در زمان مقرر با مراجعه به سامانه ثبت‌نام المپیادهای علمی به نشانیmy.medu.ir اقدام کنند.

 مدارک لازم برای ثبت‌نام

جهت ثبت‌نام فایل عکس ( ۴۰۰ ×۳۰۰ پیکسل یا ۳۰۰ × ۲۰۰ پیکسل و در قالب JPG ) با زمینه سفید مربوط به سال جاری دانش‌آموز مورد نیاز است. حجم این فایل نباید از ۷۰ کیلوبایت بیشتر باشد. در صورت استفاده از هرگونه تصاویر قدیمی و غیر از عکس دانش‌آموز شرکت کننده ثبت‌نام ایشان باطل خواهد شد. ضمناً عکس دختران باید با حجاب اسلامی بوده و چهره آنها کاملاً واضح و مشخص باشد.

مبلغ ثبت‌نام برای هر المپیاد ۸۰ هزار تومان است که صرفاً از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی سامانه ثبت‌نام دریافت می‌شود و ضروری است داوطلبان پس از طی فرآیند ثبت‌نام و پرداخت، شماره پیگیری را که به منزله ثبت‌نام قطعی است دریافت کرده و آن را جهت استفاده در مراحل بعدی نزد خود نگهداری کنند.

ثبت‌نام آزمون مرحله دوم المپیادها: پذیرفته‌شدگان مرحله اول بدون نیاز به ثبت‌نام مجدد می‌توانند در آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی شرکت کنند. اسامی پذیرفته‌شدگان مرحله اول پس از اعلام در سامانه my.medu.ir به صورت مکتوب به اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها ارسال می‌شود.  اسامی پذیرفته‌شدگان مدارس خارج از کشور نیز به مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور اعلام می‌شود.

دوره آموزشی تابستان ۱۴۰۲ المپیادها: پذیرفته‌شدگان مرحله دوم المپیادهای علمی جهت اطلاع از چگونگی شرکت در دوره آموزشی تابستان ۱۴۰۲ به نشانی sampad.medu.ir و my.medu.ir مراجعه کنند.

اعلام زمان برگزاری آزمون‌ها

زمان‌بندی آزمون‌ها و دوره‌های آموزشی المپیادهای علمی در این جدول قابل مشاهده است:

تمدید مهلت ثبت‌نام دانش‌آموزان در المپیادهای علمی تا پس‌فردا

تمدید مهلت ثبت‌نام دانش‌آموزان در المپیادهای علمی تا پس‌فردا

 

این آزمون‌ها در حوزه‌های داخل و خارج از کشور به صورت همزمان برای دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم برگزار و اسامی پذیرفته‌شدگان مرحله اول برای شرکت در آزمون مرحله دوم به صورت مکتوب به اداره کل آموزش و پرورش استان و مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور ارسال می‌شود.

طبق دستورالعمل ارسالی به استان‌ها تمام دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم مجاز به شرکت در رشته‌های المپیادهای علمی هستند و در رشته علوم و فناوری نانو دانش‌آموزان پایه دوازدهم همه رشته‌ها نیز مجاز به شرکت در این آزمون هستند، اما در  المپیاد علمی «علوم زمین» فقط رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی و فنی‌وحرفه‌ای و در المپیاد علمی «جغرافیا» فقط رشته‌های ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی مجاز به شرکت هستند.