تخفیف ۱۰۰ درصدی بلیت مترو برای معلولان، جانبازان و خانواده شهدا

تخفیف ۱۰۰ درصدی بلیت مترو برای معلولان، جانبازان و  خانواده شهدا

رئیس شورای شهر تهران از تخفیف ۱۰۰ درصدی برای معلولان و جانبازان و خانواده شهدا در سال آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا ، مهدی چمران در پایان چهل و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تشریح مصوبات این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: امروز در بررسی تعیین نرخ بلیت بخش حمل و نقل عمومی در بخش تعیین نرخ بلیت اتوبوس تبصره های واحد داشت که بعضا تغییراتی در آنها ایحاد شد مثلا در این بخش برای روزهای تعطیل افزایش قیمت دو برابری پیشنهاد شد که شورا با آن مخالفت کرد.

وی افزود: در همین بخش برای شب و حرکت ناوگان های شبانه که مسافرهای کمتری دارند افزایش دو برابری نرخ کرایه به صورت کلی پذیرفته شد. همچنین در ارتباط با نرخ مدارس هم قرار شد لایحه ای به شورا آورده شود تا بعد از بررسی به تصویب برسد.

چمران گفت: در ارتباط به مترو بحثی درباره خط تهران _ کرج بود که پیشنهاد ۱۵۰۰ تومان برای بلیت تک سفره آن با اکثریت آرای اعضا مورد پذیرش قرار گرفت با اینکه این مسیر طولانی است چون عده ای زیادی در کرج ساکن و برای کار به تهران می آیند این رقم مورد پذیرش اعضا قرار گرفت در حالی که برای داخل شهر تهران بلیت تک سفره ۲۵۰۰ تومان تعیین شده است.

چمران تاکید کرد: تخفیفاتی برای اقشار خاص در تعیین نرخ بلیت مترو در نظر گرفته شد که در همین راستا برای خانواده شهدا و معلولان و جانبازان بلیت به صورت رایگان خواهد بود افرادی که کارت منزلت دارند تخفیف ۹۰ درصد و برای گروه های دیگر تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته خواهد شد.