تحویل دارو با خودروهای خودران سبز در انگلیس

تحویل دارو با خودروهای خودران سبز در انگلیس

خودروی رباتیک خودران “Kar-go” که توسط استارتاپ انگلیسی موسوم به “آکادمی رباتیک” توسعه یافته، برای تحویل دارو در شهر لندن اولین آزمایشات خود را در جاده‌های عمومی آغاز کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، ناوگان خودروهای سبز یا پاک تحویل دارو که خودران نیز هستند، آزمایشات خود را در جاده‌های عمومی منطقه هونسلو در لندن آغاز کرده‌اند.

این خوردوی سبز خودران موسوم به “کار-گو”(Kar-go) توسط یک استارتاگ انگلیسی به نام “آکادمی رباتیک”(Academy of Robotics) توسعه یافته است و اولین وسیله حمل و نقل خودران سفارشی ساخته شده برای تحویل محموله در جاده‌های عمومی انگلیس خواهد بود.

شرکت “آکادمی رباتیک” از چهار سال پیش در حال توسعه این خودروی رباتیک خودران است. اگرچه تحویل محموله با وسایل نقلیه خودران به هیچ وجه ایده جدیدی نیست، اما وسیله نقلیه الکتریکی و خودران این شرکت با هدف دستیابی به جایگاهی محکم در بازار در حال توسعه است.

خودروی “Kar-go” ظرفیت سفر با سرعت ۶۰ مایل در ساعت(۹۶ کیلومتر در ساعت) را دارد و می‌تواند تا ۴۸ بسته را حمل کند. تقریباً ۳ ساعت طول می‌کشد تا شارژ شود و از هوش مصنوعی برای محاسبه سریع‌ترین مسیر و همچنین مرتب‌سازی بسته‌های خود استفاده می‌کند.

اولین آزمایشات نیمه خودران این محصول در جاده‌های عمومی هونسلوی لندن برگزار می‌شود. اگرچه وسایل نقلیه الکتریکی سرانجام خودشان رانندگی می‌کنند، اما برای ملاحظات ایمنی، در اولین آزمایشات، اپراتورهای انسانی داخل این خودروها می‌نشینند.

این شرکت برای آزمایش روش تحویل بدون تماس خود، حمل داروها را از داروخانه‌ها به منازل انتخاب کرده است. این وسیله نقلیه رباتیک خودش را به آدرس فرستنده و گیرنده می‌رساند و یک برنامه روی تلفن هوشمند پس از رسیدن بسته مشتریان، به آنها اطلاع می‌دهد.

هنگامی که این خودرو به آدرس گیرنده رسید، یک سیستم نوار نقاله رباتیک داخل “Kar-go” امکان تحویل آسان و بدون تماس بسته را برای گیرنده فراهم می‌کند.

“آکادمی رباتیک” چندین دوره آزمایش را برنامه‌ریزی کرده است که در مناطق مختلف انگلیس انجام خواهد شد.

اگرچه هنوز هیچ نشانه‌ای در مورد زمان فعالیت رسمی “کار-گو” در جاده‌های عمومی وجود ندارد، اما این وسیله نقلیه یک وسیله نقلیه هیجان‌انگیز دیگر است که برای آینده‌ای پایدار طراحی شده است.