برپایی کارناوال‌های نوروزی و گردش اتوبوس‌های گردشگری در معابر پایتخت در نوروز

برپایی کارناوال‌های نوروزی و گردش اتوبوس‌های گردشگری در معابر پایتخت در نوروز

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران ویژه برنامه‌های این ستاد برای نوروز را تشریح کرد.

مهرشاد کاظمی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح برنامه های نوروزی ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت:‌ معاونت اجتماعی پویشی تحت عنوان «عید تا عید» را طراحی کرده است که از مبعث پیامبر (ص) تا عید فطر برنامه های ویژه ای در دستور کار قرار داده است.

وی با بیان اینکه ستاد گردشگری شهرداری تهران نیز برنامه‌های ویژه‌ای دارد که از روزهای پایانی اسفندماه آغاز می‌شود، گفت:‌ تاریخ‌هایی در مورد رویدادهای نوروز وجود دارد که سعی کردیم آن‌ها را احیا کنیم. به عنوان مثال ۱۹ اسفند روز نوروز رودها است که سعی کردیم با همکاری شهرداری منطقه یک و همکاری سازمان‌های مردم نهاد نسبت به پاکسازی چهار روددره تهران اقدام کنیم.

کاظمی با بیان اینکه احیای آداب و رسوم و مراسم‌ها در دستور کار قرار دارد، افزود:‌ همچنین در راستای احیای میراث ملموس و ناملموس نوروز مسابقه بزرگی را ترتیب داده‌ایم که براساس آن از شهروندان خواسته‌ایم که آثار هنری اعم از فیلم، نقاشی، کاریکاتور و… خود را با موضوع آداب و رسوم نوروز تا ۱۵ فروردین برای ما ارسال کنند تا بتوانیم نمایشگاه آثار برتر را برگزار کنیم.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های امسال نوروزی خانواده‌محور است، گفت: امسال تهران میزبان وزرای فرهنگ ۱۰ کشور است که در این میان این وزرا دو روز مهمان شهرداری تهران هستند که یک روز به برج میلاد و روز دیگر میهمان تپه‌های عباس‌آباد هستند.

کاظمی با تأکید بر اینکه کارناوال‌های نوروزی در تهران تردد خواهند کرد که نوروزخوانان در توصیف نوروز و بهار برای مردم اشعاری را بیان می‌کنند، اظهار کرد:‌ همچنین امسال تورهای خاصی برای زنان سرپرست خانوار،‌ پاکبانان و… برگزار خواهیم کرد و کلیه مراکز موزه و گردشگری شهرداری تهران نیز فعال هستند.

وی با تأکید بر اینکه پنجشنبه آخر سال به مناطق اعلام کردیم که تورهای امامزاده محلات خود را در دستور کار قرار دهند، گفت:‌ امسال برای اولین بار آژانس‌ها و تورهای گردشگری را در سامانه «گردشگری تهران» معرفی می‌کنیم که به صورت شفاف قیمت‌ها و خدمات ارائه شده از سمت تورها به مخاطبان اعلام می‌شود و آن‌ها می‌توانند براساس سلیقه‌شان تورها را انتخاب کنند که از ۲۲ اسفندماه این مهم بر روی سامانه بارگذاری می‌شود.

وی همچنین از ورود اتوبوس‌های گردشگری به خیابان‌های پایتخت در نوروز خبر داد و در مورد دستور شهردار تهران در خصوص خرید اتوبوس‌های گردشگری تصریح کرد: هنوز اتوبوس‌های گردشگری خریداری نشده و در حال رایزنی هستیم و به نوروز امسال نمی‌رسد، اما با بخش خصوصی و شرکت واحد رایزنی‌هایی انجام شده تا اتوبوس‌هایی را برای گردشگری در اختیار ما قرار دهند و تلاش می‌کنیم اتوبوس‌های دوطبقه را به سطح شهر بیاوریم.