برخورد قاطع با گرانفروشان مرغ و تخم مرغ در تهران

برخورد قاطع با گرانفروشان مرغ و تخم مرغ در تهران

معاون استاندار تهران با تاکید بر برخورد جدی با متخلفین و گرانفروشان مرغ و تخم مرغ در سطح تهران گفت: قیمت مصوب برای هر کیلو گوشت مرغ ۳۱ هزار تومان و برای هر شانه تخم مرغ ۴۳ هزار تومان است.

به گزارش ایسنا، حشمت الله عسگری پس از بازدید میدانی از مراکز عرضه مرغ گرم و تخم مرغ در سطح شهر تهران به همراه گشت های تعزیرات حکومتی، گفت: صبح امروز جلسه تنظیم بازار استان تهران برگزار شد تا پس از ابلاغ قیمت مصوب ۲۵ کالای اساسی بتوانیم برنامه ریزی های منظم و دقیقی برای نظارت و تحقق قیمت های مصوب در سطح بازار داشته باشیم.

در جلسه امروز بحث و بررسی در خصوص قیمت نان و لبنیات انجام شد که در مورد نان ساماندهی خوبی انجام شده و لبنیات نیز با توجه به اینکه توسط کارخانه ها تولید و عرضه می شوند کنترل دقیق توسط دستگاه های نظارتی اعمال می شود.

وی ادامه داد: اما در مورد مرغ گرم و تخم مرغ با توجه به اینکه ۹۶ درصد نیاز روزانه استان تهران از استان های همجوار تامین و وارد تهران می شود نگرانی هایی وجود داشت.

وی ادامه داد: تلاش کردیم در تامین گوشت مرغ گام محکمی برداریم و از سوی دیگر در خصوص نظارت اقدامات ویژه ای را انجام دهیم. در همین راستا گروه های بازرسی در سطح شهر تهران اقدامات خود را آغاز کردند به شکلی که از امروز پایش مناطق ۲۲ گانه تهران آغاز شده تا تمامی واحدها بر اساس قیمت مصوب، گوشت مرغ و تخم مرغ را عرضه کنند.

معاون هماهنگی امور استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه قیمت مصوب گوشت مرغ برای هر کیلو ۳۱ هزار تومان و هر شانه تخم مرغ ۴۳ هزار تومان است، افزود: ظرف فاصله یک تا ۴۵ روزه ای برای ابلاغ و تثبیت این قیمت ها زمان نیاز است. چرا که پیشتر گوشت مرغ با قیمت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شد. بی تردید تمامی واحدهای عرضه کننده موظف به رعایت این قیمت های مصوب هستند و بی تردید با متخلفین برخوردی جدی انجام خواهد شد.