امکان بهره‌مندی ۶۰ هزار سرباز ماهر از تسهیلات بانکی

امکان بهره‌مندی ۶۰ هزار سرباز ماهر از تسهیلات بانکی

معاون نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح و فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان گفت: در سال ۱۴۰۱ حدود ۶۰ هزار نفر از سربازان منقضی خدمت که در دوران خدمت سربازی مهارت کسب و گواهینامه دریافت کرده‌اند، می‌توانند از تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی به مبلغ صد میلیون تومان بهره‌مند شوند.

به گزارش ایسنا، سردار محمدجواد زاده کمند در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون  راه‌اندازی سامانه اعطای تسهیلات اشتغال به کارکنان وظیفه ماهر منقضی خدمت، با اشاره به یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ویژه بیش از ۶۰ هزار شهید سرباز اظهارکرد :جوانان عزیز ما با انجام خدمت سربازی، دستاوردهای بسیاری در عرصه‌های مختلف به ویژه دفاعی، امنیتی وتامین  نظم و انضباط اجتماعی را برای کشور به ارمغان می‌آورند.

وی در خصوص اهداف اصلی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه اظهارکرد: قرارگاه مهارت آموزی سربازان با دو هدف توانمندسازی کارکنان وظیفه در عرصه‌های مختلف به تناسب نیاز نیروهای مسلح  و نیاز کشور به اشتغال‌زایی جوانان وتسهیلگری در اشتغال‌زایی آنان راه‌اندازی شد.

زاده‌کمند با بیان اینکه بیش از ۲۶ دستگاه دولتی و خصوصی در امر راهبری مهارت آموزی سربازان همکاری دارند، گفت: از اواخر سال ۹۶ به بعد بیش از یک میلیون و صد هزار نفر از سربازان عزیز کشورمان تحت پوشش قرارگاه مهارت آموزی قرارگرفتند و در حدود ۱۵۰ هزار نفر از این عزیزان موفق به کسب گواهینامه از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور شده‌اند.

وی با تاکید بر اهمیت اشتغال‌زایی جوانان گفت: با توجه به اهمیت مقوله اشتغال جوانان، سند مهارت آموزی در سال گذشته تصویب و موضوع اشتغال سربازان ماهر دارای کارت پایان خدمت قوی‌تر پیگیری شد و در سال ۱۴۰۰ حدود سه هزار نفر از سربازان منقضی خدمت که در دوران خدمت سربازی مهارت کسب کرده و موفق به دریافت گواهینامه شده‌اند، از تسهیلات بانکی به مبلغ یکصد میلیون تومان بهره‌مند شدند که برای شروع گام مثبتی بود.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان  اظهارداشت: بخشی از بودجه ۶۲ هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده برای موضوع اشتغال کشور در اختیار کارکنان وظیفه منقضی خدمت قرار گرفته که این بودجه برای سربازان واجد شرایط در کلیه استان های کشور در نظرگرفته شده است.

بر اساس اعلام سایت پلیس، زاده کمند گفت : حدود ۶۰ هزار نفر ازکارکنان منقضی خدمت می‌توانند در صورت واجد شرایط بودن از ۱۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه با بازپرداخت حدود پنج تا هفت ساله بهره‌مند شوند.

وی در خصوص فرآیند اعطاء تسهیلات مالی به کارکنان وظیفه منقضی خدمت افزود: کارکنان وظیفه منقضی خدمت از سال ۹۷ به بعد که دارای گواهینامه مهارت آموزی هستند می‌توانند برای ثبت درخواست خود به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس+۱۰) مراجعه و پس از انجام راستی‌آزمایی از سوی کاربران دفاتر، پیامکی مبنی بر ثبت درخواست برای متقاضی ارسال می‌شود.

زاده کمند گفت: پس از بررسی درخواست مشمول توسط دبیر کارگروه استان (معاون وظیفه عمومی استان) اطلاعات به صورت الکترونیکی  به بانک مربوطه ارجاع داده می شود و در نهایت پیامک مبلغ وام و شعبه بانک برای متقاضی ارسال می‌شود.