افتتاح همزمان ۳ پروژه مترو در هفته پایانی سال

افتتاح همزمان ۳ پروژه مترو در هفته پایانی سال

مدیرعامل شرکت مترو تهران اعلام کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از ۳ پروژه شرکت مترو تهران، مدیریت شهری پایتخت عیدانه حمل و نقلی خود را تقدیم شهروندان صبور خواهد کرد؛ ایستگاه بوستان گفتگو، ورودی دوم ایستگاه مدافعان سلامت و در نهایت بازگشایی و بهسازی کامل بلوار قیام پس از ۸ سال انتظار، عناوین پروژه‌های قابل افتتاح در هفته پایانی سال ۱۴۰۰ است.

به گزارش ایسنا، مسعود درستی با اعلام این مطلب گفت: ایستگاه بوستان گفتگو در خط ۷ که یکصد و چهل و دومین ایستگاه شبکه مترو پایتخت به حساب می‌آید، سومین ایستگاهی است که در دوره کنونی مدیریت شهری به بهره‌برداری می‌رسد. با افتتاح این ایستگاه که هزینه‌ای در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز آن صرف شده است، شهروندان مناطق ۲ و ۶ و خصوصاً اهالی کوی نصر، خیابان کارگر شمالی، کوی دانشگاه تهران و ادارات و مراکز تجاری محدوده بوستان گفتگو، دسترسی آسانتری به شبکه ریلی انبوه بر پایتخت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه زیربنای ایستگاه مذکور بیش از ۱۰ هزار مترمربع بوده و با افتتاح آن، امکان بهره برداری از ۴ دستگاه آسانسور، ۱۰ رشته پله برقی و رمپ دسترسی معلولان نیز فراهم خواهد بود.گفت: اما در کنار این ایستگاه، ورودی دوم ایستگاه مدافعان سلامت نیز به طور همزمان وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد. ورودی نخست، خرداد ماه امسال افتتاح شد و حالا نوبت به ورودی جنوب شرقی ایستگاه مدافعان سلامت رسیده تا شرایط برای دسترسی مسافران شبکه مترو در محدوده خیابان‌های ستارخان، باقرخان، چهارراه توحید و مراکز مهم درمانی از جمله بیمارستان امام خمینی(ره) تسهیل شود. هزینه احداث و تکمیل ورودی دوم این ایستگاه نیز در حدود ۵۰ میلیارد تومان بوده است.

بنا براعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) مدیر عامل شرکت مترو تهران در ادامه به پروژه مهم بهسازی و بازگشایی بلوار قیام به عنوان سومین افتتاحیه هفته آخر امسال اشاره کرد و افزود: بلوار قیام که حدود یک کیلومتر طول داشته و در بخش حدفاصل خیابان شهدای هفدهم شهریور و میدان قیام قرار دارد، از سال ۱۳۹۲ به عنوان کارگاه عملیات عمرانی در اختیار شرکت مترو قرار داشته که اسفندماه امسال به طور کامل و در شکلی متفاوت با گذشته به مردم بازگردانده خواهد شد. البته بخشی از این بلوار اسفندماه سال گذشته بازگشایی شد و این بار کل بلوار با تجهیز به مسیر ویژه دوچرخه سواری، پیاده راه، ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس تندرو، ایستگاه مترو و فضای سبز مناسب، در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.