اعلام «شهریه» مدارس غیردولتی در اواخر خرداد

اعلام «شهریه» مدارس غیردولتی در اواخر خرداد

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره تعیین شهریه مدارس غیردولتی گفت: بخشنامه تعیین شهریه به استان‌ها ابلاغ شده و مدارس در حال ثبت اطلاعات خود اعم از تعداد معلمان، هزینه‌های جاری، نرخ اجاره‌بها، برنامه درسی و غیره هستند. ابلاغ شهریه‌ها اواخر خرداد ماه اعلام خواهد شد.

سعید صالح در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی مبنی بر راهکارهای جبرانی و تقویت دروس در مدارس غیردولتی با توجه به غیرحضوری برگزار شدن چندماه ابتدایی کلاس‌های درس اظهار کرد: مدارس غیردولتی موظف بودند سرفصل‌های درسی که وزارت آموزش‌وپرورش اعلام می‌کند را با کیفیت مناسبی ارائه دهند.

وی افزود: اگر جایی هم محدودیتی وجود داشته و یا امکانش فراهم نبوده آن بخش باید جبران شود و آموزش‌های لازم برای دانش‌آموزان ارائه شود.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر بخشی از دروس که جزو سرفصل‌های اصلی و اساسی بوده است جامانده باشد، مدرسه موظف است آن را در قالب همان شهریه رسمی که دریافت کرده ارائه دهد گفت: اما ممکن است اولیای مدرسه به این نتیجه برسند که چون آموزش غیرحضوری بوده، لازم است کلاس تقویتی برگزار شود که با هماهنگی شورای مدرسه و منطقه و با رضایت خود اولیاء، ترتیب داده می‌شود.

صالح همچنین درباره تعیین شهریه مدارس غیردولتی گفت: بخشنامه تعیین شهریه به استان‌ها ابلاغ شده و مدارس در حال ثبت اطلاعات خود اعم از تعداد معلمان، هزینه‌های جاری، نرخ اجاره‌بها، برنامه درسی و غیره هستند. ابلاغ شهریه‌ها اواخر خرداد ماه اعلام خواهد شد.