اجرای طرح “حامی شهر” با آغاز فصل سرما/با مشاهده بی‌خانمان‌ها با ۱۳۷ تماس بگیرید

اجرای طرح “حامی شهر” با آغاز فصل سرما/با مشاهده بی‌خانمان‌ها با ۱۳۷ تماس بگیرید

رئیس سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی از شهروندان خواست در صورت مشاهده افراد بی‌خانمان در سطح شهر موارد را به مرکز سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ اعلام کنند.

به گزارش ایسنا، احمد احمدی‌صدر با اشاره به آغاز فصل سرما و کاهش دما گفت: فرایند شناسایی، جذب و انتقال افراد آسیب‌دیده و در معرض آسیب همچون افراد کارتن‌خواب و بی‌خانمان، معتادین خیابانی، در راه ماندگان، بیماران روانی سرگردان، معلولین جسمی حرکتی و ذهنی، سالمندان طرد شده از سوی خانواده، کودکان کار خیابان، فرار، زباله‌گرد و….. از سطح شهر و ساماندهی آنان در گفتمان مدیریت جدید شهرداری تهران بسیار حائز اهمیت و مورد توجه است.

وی افزود: مراکز خدمات اجتماعی مناطق ۲۲ گانه با متولی‌گری سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران و با بهره‌گیری از حداکثر توان، ظرفیت و امکانات خود، به صورت شبانه‌روزی نسبت به اجرای طرح‌های ویژه ساماندهی افراد آسیب دیده و در معرض آسیب اقدام می کند.

احمدی‌صدر تاکید کرد: این طرح در سال‌های گذشته با عنوان “زمستان گرم” اجرایی می شد و امسال قرار است با عنوان “طرح حامی شهر” با شناسایی، جذب و ارجاع افراد آسیب‌دیده و ساماندهی این افراد در مراکز تابعه با هدف سازماندهی امکانات و تجهیزات، تسریع و تسهیل در ارائه خدمات و افزایش سطح تعامل و همکاری بین بخشی عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه شهروندان با توجه به برودت هوا و آغاز بارش‌های پاییزی، در صورت مشاهده افراد بی‌سرپناه موارد را به شماره تلفن ۱۳۷ اعلام کنند، ادامه داد: شهروندان مطمئن باشند که پس از اعلام موارد به شماره تلفن ۱۳۷ گشت‌های فوریت خدمات اجتماعی نسبت به انتقال این افراد به مددسراها قدام می‌کنند.

بنا براعلام روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، دبیر قرارگاه اجتماعی شهر تهران با بیان این‌که مددسراها به صورت شبانه روزی میزبان افراد بی‌خانمان هستند، اظهار کرد: همچنین گشت‌های فوریت اجتماعی در سطح معابر و پاتوق‌های معتادان به صورت ویژه گشت‌زنی خواهند کرد. ۳۵ گشت‌های حامی شهر همه مناطق ۲۲ گانه به صورت شبانه‌روزی فعال و خودروهای ویژه سازمان نیز در سطح کلان شهر تهران را پوشش خواهد داد.